ATP kup: Rusija u polufinalu čeka Srbiju, Australijanci nadigrali Britance

Timovi Rusije i Australije plasirali su se u polufinale ATP kupa.

Source: Matthew Lewis/Getty Images Europe

Australijanci su u četvrtfinalnom duelu bili bolji od Velike Britanije, ali tek u super taj-brejku dubl meča.

Vođstvo domaćinima obezbedio je Nik Kirjos, koji je sa ubedljivih 6:2, 6:2 nadigrao Kamerona Norija. Potom je Danijel Evans doneo izjednačenje za Veliku Britaniju, nakon što je u tri seta savladao Aleksa de Minora – 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:2).

Polufinalista je odlučen u dublu, posle sat vremena i 37 minuta igre. Nik Kirjos i Aleks de Minor spasili su četiri meč lopte Džejmija Mareja i Džoija Sejlisburija a potom iskoristili svoju petu za konačnih 3:6, 6:3, 18:16.

U polufinalu Australija čeka boljeg iz duela Španije i Belgije.

Rusi su plasman u dalji tok takmičenja obezbedili pobedom nad Argentinom nakon odigrana dva singl meča.

Prvi dob Rusiji doneo je Karen Hačanov. On je sa 6:2, 7:6 (7:4) bio bolji od Gvida Pelje posle sat vremena i 41 minuta provedenih na terenu. Nakon toga je najbolje rangirani ruski teniser Danil Medvedev savladao Dijega Švarcmana u tri seta rezultatom od 6:4, 4:6, 6:3.

Rusija će se u polufinalu sastati sa pobednikom duela Srbija – Kanada čiji prenos ćete moći da pratite na našem portalu u noći između četvrtka i petka.

Teme:   Aleks de Minaur, ATP kup, Danijel Evans, Danil Medvedev, Dijego Švarcman, Karen Kačanov, Nik Kirjos, Teniseri, Turniri, Vesti