ATP KUP: Novak kroz taj-brejkove do trijumfa Srbije!

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković ostvario je prvu pobedu u 2020. godini i to protiv vrlo nezgodnog rivala, Južnoafrikanca Kevina Andersona.

N. Đoković77
K. Anderson66

Source: Getty Images North America

Njih dvojica sastali su se u okviru ATP kup duela Srbije i Južnoafričke republike, a pobedom nad Andersonom Đoković je svojoj zemlji obezbedio trijumf. Trenutni rezultat je 2:0 za Srbiju, jer je pobedu ostvario i Dušan Lajović, a igraće se još i dubl meč.

Susret Đokovića i Andersona trajao je nešto manje od dva i po sata, a srpski as slavio je posle dva taj-brejka – 7:6 (7:5), 7:6 (8:6).

Sjajno je Novak ušao u meč, brzo je stekao prednost od 3:0, ali je u narednih pet gemova osvojio samo jedan, te je Južnoafrikanac poravnao rezultat na 4:4. Propustio je Srbin i jednu set loptu pre nego što je Anderson izborio taj-brejk, a posle 12 odigranih poena i još dve prilike da završi set, drugi igrač sveta slavio je sa 7:5.

U prvih šest gemova drugog seta obojica su čuvali servise. Novak je propustio jednu šansu za brejk, a Anderson tri. U taj-brejku se Đoković suočio i sa set loptom rivala, ali je uspeo da je spreči i da posle prve meč lopte obezbedi pobedu – 8:6.

Za dubl meč prijavljeni su Đoković i Viktor Troicki za našu reprezentaciju, odnosno Raven Klasen i Roan Roelofs za tim Južnoafričke republike.

Osim Srbije i Južnoafričke republike u grupi “A” koja igra u Brizbejnu nalaze se Francuska i Čile. Dalje će proći provplasirani tim.

Teme:   ATP kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti