05/02/21 - 02:14h

ATP KUP: Lajović ispustio prednost, Nemačka vodi 1:0

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da donese bod Srbiji u duelu protiv Nemačke u grupoj fazi takmičenja na ATP kupu.

D. Lajović634
J. Lenard Štruf366

Bolji od Dušana bio je Jan-Lenard Štruf nakon preokreta – 3:6, 6:3, 6:4.

Prvi set Lajović je prelomio u sedmom gemu kada je je oduzeo servis protivniku i do kraja seta sačuvao ovu prednost, uz spašene dve brejk lopte. U drugom setu šansu da dođe do brejka prednosti imao je u trećem gemu, ali je ispustio tri vezane brejk lopte. Još jednu priliku imao je četiri gema kasnije, ali je i nju propustio. Sa druge strane, Nemac je u osmom gemu iskoristio svoju jedinu brejk loptu u ovom delu igre i njome prelomio drugi set.

Velika borba vodila se u odlučujućoj deonici meča. Do prvog brejka došao je Štruf u sedmom gemu, a Lajović ga vraća već u narednom. U poslednjem gemu Srbin je imao dve šanse da produži meč, ali je njegov rival spasio dve brejk lopte, a zatim i završio susret u svoju korist.

Šansu da izjednači imaće Novak Đoković koji od 2:40h igra meč protiv Saše Zvereva.

Teme:   ATP kup, Dušan Lajović, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti