05/04/14 - 17:48h

ATP Kazablanka: Lajović ekspresno u drugoj rundi, Čačić bio na korak od senzacije

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugu rundu kvalifikacija za glavni žreb ATP turnira u Kazablanci, nakon što je ekspresno savladao Marokanca Jasina Idmbareka ubedljivim rezultatom 6:0, 6:1 u jednom od najkraćih mečeva u istoriji tenisa, posle samo 34 minuta igre.

Dusan Lajovic

Bez većih problema i na furiozan način, Dušan Lajović je obezbedio plasman u narednu rundu takmičenja. Kao drugi nosilac u kvalifikacijama u potpunosti je opravdao ulogu favorita protiv malo poznatog Marokanca koji zauzima 694. poziciju na ATP rang listi i koji je dobio vajld kartu za učešće.

Odmah na startu meča, srpski teniser je stavio do znanja Marokancu da nema čemu da se nada i da nema mesta iznenađenju. Odigrao je furiozno prvi set, nije prepustio nijedan gem protivniku i set je posle samo petnaest minuta završen rezultatom 6:0.

Drugi deo je doneo istu sliku na terenu, Dušan je odmah napravio brejk, sigurno i brzo osvajao svoj servis. Do kraja meča, Marokanac je osvojio počasni gem, ali više od toga nije mogao i drugi set je okončan rezultatom 6:1.

U narednoj rundi Lajović će koplja ukrstiti sa Špancem Karbaljes Baenom.

Sa druge strane, naš drugi predstavnik u kvalifikacijama, Nikola Čačić, 595. igrač na svetu, bio je na korak od velikog iznenađenja i najveće pobede u svojoj karijeri, ali nje uspeo da savlada 27. tenisera sveta Francuza Žila Simona. U dramatičnom meču, posle velike borbe slavio je francuski teniser sa 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 7:5, posle dva i po sata igre.

Meč je obeležio veliki broj brejkova, čak 12.

U prvom setu, viđeno je pet brejkova, dva je napravio srpski teniser, ali Francuz je uspeo to da učini tri puta, i to u završnici seta i da osvoji taj deo igre rezultatom 7:5.

U drugom delu, srpski igrač je zaigrao bolje, dva puta oduzeo servis rivalu i stigao do izjednačenja 6:2.

Odlučujući set je doneo veliku dramu, Francuz je imao brejk prednosti, vođstvo od 5:2 i dva puta je servirao za trijumf, ali nije uspeo da okonča duel u svoju korist. U dvanaestom gemu, Simon uspeva da napravi ključni brejk za 7:5 i plasman u narednu rundu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kazablanci, Dušan Lajović, Rang Lista, Srpske teniske nade, Teniseri, Vesti