09/03/13 - 08:44h

ATP Indijan Vels: Viktor Troicki eliminisan na startu

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo Masters turnira u Indijan Velsu, pošto je u uvodnoj rundi od njega bolji bio Belgijanac David Gofan, rezultatom 2:1 po setovima 4:6, 6:3, 6:3.

V. Troicki633
D. Gofan466
Viktor Troicki

Nakon serije gemova u prvom setu, Gofan je, u četvrtom, iskoristio prvu brejk priliku i došao do prednosti od 3:1, da bi ubrzo ostvario i vođstvo od 4:1. Ipak, Troicki se nije predavao i uz dva brejka je osvojio narednih pet gemova i sjajnom igrom u tom trenutku, prvi set rešio u svoju korist sa 6:4.

Očekivalo se da će treći reket Srbije i 44. igrač sveta iskoristiti ovaj nalet i brzo rešiti drugi deo meča u svoju korist. Imao je Viktor u drugom gemu brejk priliku, potom i u sedmom čak tri šanse da oduzme servis protivniku, ali je Gofan bio istrajan. Mladi Belgijanac slomio je rivala u osmom gemu, poveo sa 5:3, izbegao još jednu neprijatnost u narednom i sa 6:3 izborio potpunu ravnotežu u setovima.

Belgijanac je bolje odigrao i odlučujući deo meča. Jedini brejk stvorio je u petom gemu, kada je poveo sa 3:2, da bi odatle, bez većih problema uspeo da privede duel kraju. Posle puna dva sata igre rezultat trećeg seta bio je 6:3 za Gofana.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki