ATP Indijan Vels: Nalbandijan bolji od Janka

Janko Tipsarević završio je učešće na Mastersu i Indijan Velsu pošto je noćas izgubio meč treće runde od Argentinca Davida Nalbandijana.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Duel dva tenisera trajao je skoro dva sata, a u tom periodu videli smo izjednačenu borbu iz koje je Nalbandijan izašao kao pobednik dobivši meč rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3.

Oba tenisera su meč počela sigurnim servisom, ali je već u trećem gemu Agrgentinac iskoristio prvu brejk loptu i posle toga došao do 4:1, što se ispostavilo kao ključna prednost u prvom setu. Nalbandijan ga dobija sa 6:3.

Drugi set doneo je identičan tempo i veliku borbu. Nalbanidajn je nastavio sjajno da servira, ali mu se sada u tom segmentu igre pridružzi i Janko te je neizvesnost bila veća. Međutim, Nalbandijan je za trenutak posustao u osmom gemu, napravio prvu duplu servis grešku, a Tipsarević je odmah iskoristio šansu. Stigao je do dve brejk lopte i iskoristivši drugu poveo sa 5:3. Taj brejk bio je dovoljan da Janko uzvrati istom merom i upiše drugi set razultatom 6:3.

Ni treći set nije doneo prevagu u korist jednog rivala, obojica su fenomenalno servirala, da bi onda ponovo osmi gem prelomio set. Nalbandijan je prvi dočekao pad koncentracije rivala i stigao do tri brejk lopte. Iskoristivši tu brejk loptu Argentinac stiže do 5:3. Ovaj jedan brejk se ispostavio kao ključan u trećem setu, te je Nalbandijan ovaj deo igre dobio rezultatom 6:3, za konačnih 2:1 u setovima i eliminaciju Janka Tipsarevića sa ovogodišnjeg turnira u Indijan Velsu.

Nalbandijan će u osmini finala Mastersa serije 1000 igrati protiv Francuza Žo-Vilfreda Conge.