19/06/12 - 17:14h

ATP Hertogenboš: Viktor ispao

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Hertogenbošu pošto je izgubio od Belgijanca Zavijera Malisa sa 2:0, u setovima 7:6, 6:2.

Viktor Troicki, Rolan Garos, 2009

Oba tenisera dobro su ušla u meč, pa posle 15 minuta igre nije bilo prilike za brejk, i rezultat je izjednačen 3:3. Tek u devetom gemu na servis Troickog Malis je ozbiljnije pripretio i stigao do izjednačenja, ali ne i šanse za brejk. Troicki je dobrim servisima stigao do 5:4. Posle toga oba tenisera su dobrim servisima došla do 6:6 i odveli su meč u taj-brejk. U trinaestom gemu bolje se snašao Belgijanac i ovaj deo dobio rezultatom 7:6(4), za 1:0 u setovima.

Drugi set servisom je otvorio Malis, koji je bio siguran i osvojio prvi gem. U naredna dva oba tenisera bivaju sigurni, ali onda Malis pravi brejk i odlazi na velikih 3:1. POsle toga Malis je potvrdio brejk i na svoj servis te povećava svoju prednost na 4:1. Viktor i ako se suočavao sa brejk loptama i u šestom gemu uspeva nekako da smanji predost rivala na 4:2. Srpski teniser nije uspeo da do kraja osvoji gem, Matis je stigao do novog brejka i završio drugi set rezultatom 6:2, plasiravši se tako u drugo kolo turnira u Hertogenbošu.

Ovo je bio prvi susret Troickog i Malisa, koji je 95. teniser sveta.

Teme:   ATP 250, ATP u Hertogenbošu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki