18/07/14 - 16:15h

ATP Hamburg: Dušan stao u četvrtfinalu

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Hamburgu. Bolji od našeg tenisera bio je ARgentinac Leandro Majer rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:5 nakon jednog sata i 16 minuta tenisa. Argentinac će se u borbi za finale sastati sa pobedinkom meča Filip Kolšrajber – Lukaš Rosol.

D. Lajović15
L. Majer67
Dusan Lajovic

Prvi set bio je jako loš za našeg tenisera i to kao da je u mnogome odredilo nastavak meča. Leandro Majer je već u drugom gemu oduzeo servis našem teniseru, a potom istu stvar učinio i u četvrtom za veliku prednost od 4:0. U nastavku prvog dela igre brejkova nije bilo, a Argentinac je materijalizovao stečenu prednost i osvojio prvi set sa ubedljivih 6:1.

U drugom setu naš tenser je igrao bolje, dobro servirao i brejkova nije bilo do pred sam kraj seta. Kada je većina ljudi na Centralnom terenu očekivala taj-brejk Argentinac je u jedanaestom gemu oduzeo servis našem teniseru, a potom uspeo i da potvrdi stečenu prednost i osvoji drugi deo igre rezultatom 7:5, za konačnih 2:0.

Leandro Majer će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča Filip Kolšrajber – Lukaš Rosol.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Hamburgu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti