19/06/21 - 17:55h

ATP Hale: Rubljev u finalu čeka Hamberta

Rubljev u tri seta do finala.

Rubljev je u polufinalu bio bolji od Basiašvilija, dok je Hambert bio bolji od Augera.

Andrej je dosta dominatno uzeo prvi set sa samo jednim gemom prepuštenim rivalu. U drugom setu svo videli dosta drugačiji tok meča, i sa jednim brejkom Basiašvili je osvoji set rezultatom 6:3. U odlučujećem setu Rubljev je imao 3 meč lopte na servis rivala pri rezultatu 5:2, nije iskoristio nijednu, pa je na svoj servis završio meč.

Drugo polufinale je takođe trajalo 3 seta, gde je na kraju kao pobednik izašao 31. teniser sveta Hambert. U prvom setu je prepustio jedan brejk rivalu, a dva puta je on oduzeo servis protivniku. Drugi set je bolje otvori Hambert ali je sa dva brejka Ože-Aljasim preokrenuo stvari u svoju korist. Treći set je otišao u tai-brejk i tamo se bolje snašao Hambert i sa 7:5 slavio.

Tunir u Haleu se igra za nagradni fond od 1,318,605 evra.

(Tenis Uživo, M. Antić)

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Haleu, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti