21/07/14 - 13:32h

ATP Gštad: Trijumf Viktora za novi početak!

Srpski teniser Viktor Troicki ostvario je prvu pobedu nakon suspenzije od godinu dana! Srbin je u prvom kolu turnira u Gštadu savladao Dominika Tima iz Austrije rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:4, nakon jednog sata i 36 minuta igre. Troicki će se u narednom kolu sastati sa pobednikom duela Golubjev – Servantes.

V. Troicki76
D. Tim64
Viktor Troicki

Meč je počeo sjajnim servisima Viktora Troickog, ali je Doinik Tim u trećem gemu napravio brejk za 2:1, a potom ga i potvrdio za 3:1. U osmom gemu Viktor Troicki je uspeo da vrati izgubljeno i dođe do izednačenja – 4:4. U nastavku seta Austrijanac je u jedanaestom gemu opet oduzeo servis rivalu, a potom i servirao za set. Međutim, u narednom gemu Srbin uzvraća brejkom i odvodi set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Viktor Troicki i posle rezultata 4:4 vezao tri ponena i osvojio taj-brejk rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set počeo je brejkom Troickog, a on je stečenu prednost održavao sve do sedmog gem, kada je napravaio još jedan za velikih i, isostaviće se, nedostižnih 5:2. U sledećem gemu Srbin je servirao za set, a Dominik Tim je napravio brejk, smanjio na 5:4, ali je Viktor Troicki u desetom gemu došao do pobede, osvojivši drugi set rezultatom 6:4.

Viktor Troicki će se u narednom kolu sastati sa pobednikom duela Golubjev – Servantes.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Gštadu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki