24/07/14 - 17:10h

ATP Gštad: Sjajni Viktor izborio plasman u četvrtfinale!

Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je u drugom kolu turnira u švajcarskom Gštadu Kazahstanca Andreja Golubjeva rezultatom 6:3, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale posle nešto više od jednog časa igre.

V. Troicki66
A. Golubjev34

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

Viktor Troicki se vratio pobedom posle suspenzije, a danas je trijumfom u drugoj rundi, napravio još jedan veliki korak i već na prvom turniru izborio plasman u četvrtfinale.

Troicki je veoma nesigurno počeo meč, protivniku je dozvolio čak tri brejk lopte pri svom prvom servis gemu, ali je uspeo da sa četiri uzastopna poena spreči gubitak servisa.

Nakon izjednačenja, Troicki je vezao četiri uzastopna gema, uz dva brejka, i poveo sa 5:1. Nakon toga, Kazahstanac pravi mini seriju, vraća jedan brejk i smanjuje na 5:3. U narednom gemu, Viktor je bio siguran i sa 6:3 privodi prvi set kraju.

Sve do devetog gema drugog seta teniseri su održavali svoj servis, a onda je Troicki napravio brejk za 5:4 i stigao do prilike da servira za drugi set. Troicki je uspeo da iskoristi tek četvrtu meč loptu i tako izbori plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Viktor Troicki čeka pobednika duela između Jan-Lenard Štrufa i Fernanda Verdaska.

Teme:   Andrej Golubjev, ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Gštadu, Drugo Kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki