19/11/20 - 17:40h

ATP FINALE: Rubljov bolji od Tima

Andrej Rubljov zabeležio je prvu pobedu na ATP finalu, dok je Dominik Tim doživeo prvi poraz.

Source: Getty Images AsiaPac

Iako je ruski teniser još prekjuče izgubio svaku šansu za plasman u polufinale, od turnira se oprašta pobedom nad Dominikom Timom, najboljim u grupi “London 2020”.

U susretu koji je trajao sat vremena i 15 minuta, Rubljov je bio bolji sa 6:2, 7:5. Furiozno je Rus ušao u meč, čak je i u drugom setu imao prednost od 3:1, ali je Tim pred kraj pružio nešto snažniji otpor i izborio se za nešto neizvesniji set.

Za drugo mesto u polufinalu kasnije večeras boriće se Rafael Nadal i Stefanos Cicipas. Pobednik tog duela pridružiće se Timu u polufinalu.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP finale, Teniseri, Turniri, Vesti, Završni Masters