Novak Đoković zabeležio je pobedu na startu Završnog mastersa u Torinu.

N. Đoković67
S. Cicipas46

On je u prvom meču grupne faze takmičenja savladao Grka Stefanosa Cicipasa.

Njihov duel trajao je sat vremena i 40 minuta, a Novak je slavio rezultatom 6:4, 7:6 (7:4).

Novak je odmah na startu meča imao brejk loptu koju je iskoristio i već tada set prelomio u svoju korist. To je ujedno bila jedina brejk lopta viđena u ovom delu susreta.

Imao je Đoković više posla u drugom setu. U četvrtom gemu spasio je brejk loptu protivnika, dok su u svim ostalim gemovima obojica sigurno servirali. Set je završen taj-brejkom u kome je srpski as vodio sa 5:1, ali je Cicipas uspeo da smanji prednosti na 5:4. Ostao je Novak pribran, dobio naredna dva poena i slavio u ovom duelu.

Cicipas je ovim porazom izgubio šanse da na kraju sezone postane svetski broj 1, pošto mu je za to bilo potrebno da dobije svih pet mečeva na turniru.

Teme:   Novak Djoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti, Završni Masters