ATP FINALE: Beretini nadigrao Tima

Italijan Mateo Beretini ostvario je pobedu u trećem kolu grupne faze Završnog mastersa u Londonu.

Do prvog trijumfa u grupi osmi teniser sveta došao je u meču sa Austrijancem Dominikom Timom.

Mateo je bio bolji u dva seta nakon 78 minuta provedenih na terenu.

U prvom delu igre Beretini je napravio brejk u devetom gemu, ali je Tim odmah uspeo da ga vrati. Set je završen u produžetku gde je ubedljiv bio Italijan. Napravio je dva mini brejka i trećom set loptom poveo sa 1:0.

U drugom setu jedinu priliku za brejk imao je Baretini u šestom gemu. Iskoristo ju je i tu prednost zadržao do kraja seta. Rezultatom od 6:3 duel je priveo kraju.

S obzirom na prethodna dva poraza, Mateo je izgubio šanse da se plasira u polufinale Londona, dok je Tim u narednu fazu takmičenja obezbedio pobedama nad Rodžerom Federerom i Novakom Đokovićem.

Teme:   Dominik Tim, Mateo Beretini, Teniseri, Turniri, Vesti