02/03/13 - 18:08h

ATP Dubai: Titula za Novaka Đokovića!!!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Dubaiju posle pobede nad Čehom Tomašom Berdihom rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3. Ovo je nova titula za Novaka u Dubaiju, nakon što prošle godine nije osvojio ovaj turnir, posle tri godine dominiranja.

N. Đoković76
T. Berdih53

Novak Djokovic

Obojica tenisera su sigurno ušla u meč, ali je prvi do brejka stigao Čeh. Berdih je oduzeo servis Đokoviću i poveo sa 3:2. U nastavku je Novak pokušao da vrati brejk i uspeo. Pri rezultatu 4:3 za Berdiha Novak vrši pritisak i dolazi do izjednačenja – 4:4. U nastavku prvog seta i jedan i drugi teniser čuvali su svoje servise i kada su svi mislili da će meč otići u taj-brejk Novak Đoković pravi brejk i osvaja težak prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu brejkova nije bilo do sredine seta, a teniseri su bili sigurniji sa svojim servisima. Pri rezultatu 4:3 za Novaka Đokovića servirao je Berdih, ali je Nole sjajno odigrao taj gem, izvršio pritisak i poveo sa velikih 5:3. U sledećem, odlučujućem gemu, Berdih je pokušao da vrati brejk imao 0:30, ali nije uspeo, te je Srbin drugi set dobio rezultatom 6:3.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti