27/02/13 - 19:35h

ATP Dubai: Još jedna Novakova pobeda

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u drugom kolu ATP turnira u Dubaiju Španca Roberta Bautistu rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 7:6. U nastavku turnira Novak će se sastati sa Italijanom Anderasom Sepijem.

N. Đoković67
R. Bautista - Agut16

Novak Đoković je sjajno ušao u meč, na startu napravio brejk i dominirao. Posle samo nekoliko minuta na semaforu je pisalo 3:0 za našeg tenisera. U nastavku seta Novak je napravio još jedan brejk, a protivniku dozvolio samo jedan gem, za konačnih 6:1 u prvom setu za svetskog broja 1.

U drugom setu Novak Đoković je takođe krenuo silovito i vrlo brzo poveo sa 3:0. Očekivao se sličan rasplet kao i u prvom setu, ali Španac nije tako mislio. U nastavku seta vratio je brejk zaostatka i dosta agresivnom igrom uspeovao na momente da izbaci iz ritma našeg tenisera. Posle vraćenog brejka i jednog desetominutnog gema Bautista je izjednačio na 5:5. Kasnije su i jedan i drugi teniser sačuvali svoj servis i odveli meč u “trinaesti” gem. U taj-brejku Novak je postavio stvari na svoje mesto, poveo sa velikih 5:2 i u nastavku dobio ovaj deo igre rezultatom 7:4, za konačnih 7:6 u taj-brejku drugog seta.

Protivnik Novaka Đoković u narednoj rundi biće Italijen Andreas Sepi koji je danas savladao Lukaša Rosola rezultatom 2:0, (6:4, 7:6).

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti