05/01/13 - 15:06h

ATP Čenaj: Tipsarević u finalu!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u finale ATP turnira u Čenaju, pošto je savladao Slovenca Aljaža Bedenea rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:2. Protivnik srpskog tenisera u finalu biće pobednik meča Bautista – Paire.

J. Tipsarević466
A. Bedene622
Janko Tipsarevic

Prvi set Janko je slabo odigrao, dozvolio brejk koji nikako nije mogao da vrati. Bedene je dobrim servisima materijalizovao stečeno i poveo sa 1:0 u setovima. Prvi set Slovenac je rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

U nastavku meča Tipsarević je zaigrao sigurnije i nije dozvolio iznenađenje. U drugom setu Janko pravi dva brejka, Slovenac igra malo slabije i dolazi se do izjednačenja. Drugi deo igre Srbin rešava u svoju korist rezultatom 6:2.

U trećem setu Tipsa nastavlja da dominira, a Bedene pada u igri i finalista se nazire. Janko pravi brejk, koji je do kraja održavao, a još jenim rešava meč rezultatom 6:2, za konačnih 2:1 i za još jedno finale u Indiji.

Da podsetimo da je Janko Tipsarević prošle godine u Čenaju izbubio finale od Miloša Raonića, u fenomenalnom meču, sa čak tri taj-brejka. Nadamo se drugačijem epilogu u nedelju.

Teme:   Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti