25/04/13 - 17:50h

ATP Bukurešt: Tipsarević u četvrtfinalu!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Bukureštu. Srbin je u drugoj rundi savladao Kolumbijca Santijaga Hiralda rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

J. Tipsarević66
S. Hiraldo33
Janko Tipsarevic

Meč je krenuo oprezno sa obe strane, te nekih prilika za brejk na početku nije bilo. Igra gem za gem bila je prisutna sve do polovine seta, kada je Tipsarević pri rezultatu 3:2 napravio brejk za 4:2. U nastavku seta Janko je mogao i ubedljivije da reši prvi set u svoju korist, ali je na kraju svojim servis gemaom došao do prvog dela igre osvojivši ga sa 6:3.

Drugi set bio je daleko interesantniji od prvog. Janko je već na startu napravio brejk i poveo sa 2:0. U nastavku seta igralio se gem za gem, ali je Hiralndo napravio brejk za izjednačenje, vrativši se tako u meč – 3:3. Međutim, već u narednom gemu Tipsarević opet oduzima servis Kolumbijscu, a zatim i materijalizuje stečeno za velikih 5:3. U, ispostaviće se poslednjem gemu, Hiraldo nije izdržao pritisak, Janko Tipsarević je iskoristio prvu meč loptu i dobio drugi set rezultatom 6:3.

Protivnik prvog nosioca u sledećem kolu biće Giljermo Garsija Lopez iz Španije.

Turnir serije 250 u Rumuniji igra se za ukupni nagradni fond od 410.200 evra, od čega će pobedniku pripasti 74.000

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti