26/04/13 - 16:39h

ATP Bukurešt: Janko bez polufinala

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u četvrfinalu ATP turnira u Bukureštu. Bolji od našeg tenisera bio je Španac Giljermo Garsija-Lopez rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:4. Ranije danas u polufinale ovog turnira nije uspeo da se plasira Viktor Troicki.

J. Tipsarević364
G. Garsija-Lopez636
Janko Tipsarevic

Početak meča i prvi set obilovao je brejkovima. Na samom startu duela Janko je oduzeo servis Špancu i poveo sa 2:0. Međutim, Lopez je brzo uzvratio i došao do izjedačenja – 2:2. Ovo nije bio kraj brejkova, Tipsarević je već u sledećem gemu opet oduzeo servis rivalu, ali je Giljermo Garsija-Lopez u narednom poravnao na 3:3. U nastavku prvog dela igre viđen je još jedan brejk. Pri rezultatu 4:3 Španac oduzima servis Tipsareviću, odlazi na 5:3, a potom i rešava prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Posle turbulentnog prvog seta, drugi nije obilovao brejkovima. Janko Tipsarević je na startu dobro igrao, oduzeo servis Špancu i poveo sa 4:1. U nastavku seta Srbin je održavao prednost i došao do izjednačenja u setovima, osvojivši drugi rezultatom 6:3.

U trećem odlučujućem setu teniseri kao da su bili najoprezniji. Prilika za brejk je bilo tokom većeg dela seta, ali ni jedan igrač je nije iskoristio. I kada su svi očekivali rešenje u taj-brejku, pri rezultatu 5:4 za Španca, Grasija-Lopez dolazi do meč lopte koju koristi i dobija treći set rezultatom 6:4, a samim tim i meč rezultatom 2:1.

Janko Tipsarević je bio postavljen za prvog nosioca na turniru u glavnom gradu Rumunije.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti