20/07/13 - 10:01h

ATP Bogota: Jankova agonija se nastavlja, eliminisao ga Falja

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je takmičenje na turniru u Bogoti. On je u četvrtfinalu poražen od domaćeg igrača, Kolumbijca Alehandra Falje, rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 3:6, posle sat i 47 minuta igre.

J. Tipsarević623
A. Falja366
Janko Tipsarevic

Nadao se Janko Tipsarević da će u Bogoti prekinutu negativni niz, ali dalje od četvrtfinala izgleda nije mogao.

Janko je odlično odigrao prvi set. Vrlo brzo je stekao prednost od nedostižnih 4:1. U nastavku seta Srbin je samo odrađivao posao i rešio prvi deo igre u svoju korist rezultatom 6:3.

Međutim, u drugom setu su krenuli problemi. Ovog puta je Falja bolje otvorio meč i poveo sa 3:1. Janko Tipsarević je uspeo da vrati brejk zaostatka, ali je Kolumbijac napravio još dva i tako rešio drugi set u svoju korist rezultatom 6:2.

U trećem setu Kolumbijac je nastavio da dominira, a Janko nikako nije mogao da mu parira. Falja je brzo napravio dva brejka i poveo sa velikih 4:0. Do kraja meča teniser iz Kolumbije je sigurnom igrom čuvao prednost i posle sat i 47 minuta iskoristio prvu set loptu za trijumf od 2:1. U trećem setu bilo je 6:3 za Kolumbijca.

Alehandro Falja će se u brobi za finale sastati sa Kanađaninom Pospisilom, koji je ranije savladao Matea Violu rezultatom 2:1.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti