18/10/12 - 20:11h

ATP Beč: Janko lako do četvrtfinala!

Janko Tipsarević je bez dosta problema stigao do četvrtfinala turnira serije 250 koji se održava u Beču. On je za 79 minuta igre Gulbisu prepustio samo sedam gema, a to je bilo više nego dovoljno za pobedu u dva seta.

J. Tipsarević66
E. Gulbis34

Janko je već na startu meča Letoncu stavio doznanja da neće imati milosti. Prvi brejk smo videli već u drugom gemu na Gulbisovom servisu. Tada je Janko, kao i kasnije u četvrtom gemu, iskoristio drugu brejk loptu i tako došao do ubedljivog vođstva- 4:0. Gulbis je takođe uspeo da napravi brejk i to u sedmom gemu kada je Tipsarević servirao za prvi set- 2:5. Ipak, to je bilo sve od Letonca, jer je naš teniser već sledeću priliku na svoj servis iskoristio i došao do 6:3 i prvog seta.

Janko Tipsarević

U drugom setu se na prvi brejk čekalo do trećeg gema. Tada je Janko ostavio Letonca bez poena na njegovom servisu 2:1. Nakon sigurnog servis gema, naš teniser je ponovo brejkovao i tako sebe doveo do ubedljivih 4:1. Gulbis je uzvratio brejkom već u narednom gemu, ali je i to bilo sve od njega- 6:4 i Jankov plasman u četvrtfinale.

Tipsarević za protivnika u četvrtfinalu ima malo poznatog tenisera iz Slovenije, Aljaza Bedena koji je do ovog meča stigao nakon pobede nad Donaldom Jangom u tri seta- 7:6, 6:7, 6:3.