20/10/12 - 17:49h

ATP Beč: Janko bez finala

Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u finale turnira u Beču. On je u polufinalu posle tri seta izgubio od Slovenca Žemlje i tako propustio priliku da igra za titulu protiv Huana Martina del Potra.

J. Tipsarević664
G. Žemlja376

U prvom setu smo videli odličan tenis od obojice tenisera. Tipsarević je imao dosta problema u trećem gemu kada je na svom servisu morao da brani čak pet brejk lopte i tek posle petog izjednačenja ovaj gem reši u svoju korist. Usledili su sigurni servis gemovi sve do osmog gema kada Janko dolazi, na servis Žemlje, do 40:15. Naš teniser je iskoristio prvu brejk šansu i došao do vođstva od 5:3. U sledećem gemu je Janko sigurno servirao i tako došao do 6:3 i vođstva od 1:0 u setovima.

Janko Tipsarević

U drugom setu su se mogle videti dosta više brejk lopti nego u prvom. Tipsarević je već u prvom gemu drugog seta iskoristio svoju drugu brejk loptu, a uz svoj siguran servis gem došao brzo do 2:0. Žemlja je uzvratio brejkom u šestom gemu kada je iskoristio prvu brejk loptu i tako poravnao rezultat na 3:3. Usledila su nova šest gema bez brejka, što je značilo da je na redu taj-brejk. Na startu istog, Žemlja je poveo sa 2:0, ali je Janko uzvratio sa 4 uzastopna poena i poveo sa 4:2. No to nije bio kraj preokretima u ovom taj-brejku. Žemlja je vezao naredna 4 poena i prešao u vođstvo od 6:4. Janko je u nastavku uspeo da osvoji samo jedan poen što nije bilo dovoljno da ostane u ovom setu- 6:7.

U trećem setu smo nažalost videli pad u igri našeg tenisera, a dodatna otežavajuća okolnost je bio i bol u ramenu našeg tenisera koji je morao da zatraži medicinski taj-aut. Žemlja je u zadnjem setu napravio prvi brejk i poveo sa 3:1. Janko je imao brejk lopte za izjednačenje, ali ih nije iskoristio. Za razliku od njega Žemlja je uspeo da napravi još jedan brejk i dođe do velikih 5:2. Slovenac je imao malih problema na svom narednom servisu, ali je ipak uspeo da dođe do 6:2 i pobede u ovom meču.

Žemlja će u nedelju za titulu u Beču igrati protiv Huana Martina del Potra koji je do ovog finala stigao nakon pobede nad Žilom Milerom posle dva taj brejka- 7:6, 7:6.