15/10/13 - 18:13h

ATP Beč: Hase bolji od Bozoljca

Srpski teniser Ilija Bozoljac poražen je na startu turnira u Beču od Holanđanina Robina Hasea. Srbin je, posle preokreta, poražen od tenisera iz Holandije rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:2. Na turniru u Austriji nema više predstavnika Srbije u singl konkurenciji.

I. Bozoljac722
R. Hase566
Ilija Bozoljac

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a u petom gemu Holanđanin je napravio brejk za 3:2, ali je već u narednom Srbin uzvratio istom merom i došao do izjednačenja – 3:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, a kada su svi očekivali taj-brejk Ilija Bozoljac je pri rezultatu 6:5 iskoristio set loptu i osvojio prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set u potpunosti je pripao Holanđaninu. Ilija Bozoljac je u dva navarata dozvolio brejk protivniku, te je Robin Hase do izjednačenja došao osvojivši drugi set rezultatom 6:2.

Treći set bolje je otvorio Holanđanin, napravio brejk u prvom gemu, a potom isto učinio i u trećem za velikih 4:0 na startu meča. U nastavku seta igralo se gem za gem, Srbin nije uspeo da se vrati u meč, a Robin Hase je odlučujući set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Beču, Ilija Bozoljac, Teniseri, Turniri, Vesti