25/09/14 - 12:05h

ATP Šenžen: Troicki prvi put savladao Ferera i prošao u četvrtfinale!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u kineskom Šenženu! Naš teniser je u duelu drugog kola savladao prvog nosioca, Španca, Davida Ferera rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4 nakon samo jednog sata i 7 minuta tenisa. Troicki će se u sutrašnjoj borbi za polufinale sastati sa Santijagom Hiraldom.

V. Troicki66
D. Ferer34
Viktor Troicki

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a u petom gemu je David Ferer mogao i do brejka, ali nije iskoristio svoju priliku jer je Srbin dobrim servisima sačuvao svoj servis. Već u sledećem gemu Španac je loše serviorao, Viktor stigao do tri brejk šanse, iskorstio je prvu i poveo sa 4:2. U nastavku seta Viktor Troicki je nastavio da sigurno servira, ni Ferer nije imao oscilacija, pa je stečeni brejk bio dovoljan da teniser iz Srbije osvoji prvi deo igre rezultatom 6:3.

Drugi set počeo je novim brejkom srpskog tenisera, koji je potom i potvrdio stečeno za veliku prednost od 2:0. U nastavku seta teniseri su dobro servirali, prilika za oduzimanje servisa nije bilo sve do desetog gema, kada je Viktor Troicki servirao za meč, Španac uspeo da dođe do prilike za brejk, ali to nije učinio, a Srbin je potom rešio meč u svoju korist, osvojivši drugi preiod sa 6:4.

Viktor Troicki će se u četvrtfinalu sastati sa Santijagom Hiraldom, koji je danas bio bolji od Australijanca Kokinakisa sa 6:4, 6:3. Inače, ovo je prva pobeda našeg tenisera nad Davidom Fererom. Pre ovog meča sastali su se tri puta, a Španac nije izgubio ni set.

Teme:   ATP, ATP 250, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki