21/01/15 - 12:19h

AO: Zimonjić i Kureši izborili plasman u drugu rundu! (dublovi)

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Pakistanac Aisam Ul Hak Kureši plasirali su se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije u konkurenciji dublova, pošto su na startu turnira nadigrali rusko/kazahstansku kombinaciju Tejmuraž Gabašvili/Mihail Kukuškin posle preokreta – 6:7 (7:9), 6:4, 6:3 posle skoro dva sata igre.

N. Zimonjić/A. U. H. Kureši666
T. Gabašvili/Mihail Kukuškin743

Nenad Zimonjic

Zimonjić i Kureši su postavljeni za osme nosioce na turniru, a u narednoj rundi će ukrstiti rekete sa španskim dublom Pablo Kareno Busta/Garsija Lopez koji je bio bolji od češke kombinacije Čermak/Veseli sa 6:3, 6:2.

Prvi deo igre je protekao bez brejka, iako je rusko/kazahstanski par u tri navrata bio u prilici da ugrozi servis Zimonjića i Kurešija. Set je rešen u taj-brejku, u kome su Gabašvili i Kukuškin slavili u tesnoj završnici rezultatom 9:7.

U drugom setu, srpsko/pakistanskom dublu je bio dovoljan jedan brejk da osvoje set i da stignu do izjednačenja. Odlučujući set je u potpunosti protekao u znaku Srbina i Pakistanca, koji su uspeli u ranoj fazi seta i u završnici da oduzmu servis rivalima i da reše u svoju korist treći set.

Teme:   ATP Rang Lista, Australian Open, Australijan Open 2015, Dubl igrač, Grend Slem, Nenad Zimonjić, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Vesti