19/01/15 - 14:51h

AO: Viktor Troicki sačuvao čast srpskog tenisa!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Australijan Opena! Srbin je u prvoj rundi savldao Čeha, Jiri Veselog rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:2, 6:3, nakon dva sata i 9 minuta tenisa. Viktor će se u drugom kolu sastati sa Leonardom Mejerom iz Argentine, koji je danas eliminisao Milmana.

V. Troicki6366
J. Veseli3623
Viktor Troicki odigrao je odlican turnir u Becu

Duel Troickog i Veselog poečo je sjajno za tenisera iz Srbije, koji je već u drugom gemu oduzeo servis svom rivalu, potom potvrdio stečeno za velikih 3:0 na samom startu meča. U nastavku prvog seta Viktor Troicki je dobrim servisima materijalizovao stečeno i osvojio uvodni set rezultatom 6:3.

Drugi set takođe je rešen jednim brejkom, ali ovoga puta brejk pravi Jiri Veseli u osmom gemu, za 5:3, da bi potom Čeh potvrdio stečeno za konačnih 6:3 i izjednačenje na 1:1.

Treći period opet počinje brejkom Troickog, Srbin stiže do 3:0 na samom startu seta, a onda novim oduzetim servisom za 6:2 postavlja konačan rezultat koji mu odonosi prednost od 2:1.

U četvrtom setu je opet viđena slika iz drugog, u kome se na startu dobro serviralo, brejkova nije bilo sve do osmog gema, kada je Viktor Troicki oduzeo servis rovali, zatim ga materijalizovao za konačnih 6:3, tj. 3:1 u setovima.

Srbin će se u drugom kolu sastati sa Argentincem Leonardom Majerom, koji je danas sa 3:0 savladao dobitnika “specijalne pozivnice” za ovaj turnir, Australijanca Milmana.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki