16/01/23 - 12:35h

AO: Uspešan start Cicipasa, slavio i Ože-Alijasim, kraj za Vavrinku

Četvrti teniser sveta Stefanos Cicipas plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

Grk je bio bolji u duelu sa Francuzom Kventinom Halisom nakon dva sata igre rezultatom 6:3, 6:4, 7:6 (8:6).

Prva dva seta Cicipas je dobio uz brejk prednosti. U trećem setu obojica su realizovali dve brejk lopte. Imao je Halis četiri set lopte u 12. gemu, ali ih nije iskoristio, pa je set otišao u taj-brejk u kome je Stefanos slavio drugom meč loptom.

Naredni protivnik biće mu domaći igrač Rinki Hidžikata.

U drugo kolo se plasirao i sedmi na svetu Feliks Ože-Alijasim.

On je posle četiri sata provedenih na terenu eliminisao sunarodnika Vaseka Pospišila i to preokretom – 1:6, 7:6 (7:4), 7.6 (7:3), 6:3.

Kanađanin će u sledećem kolu igrati sa Aleksom Molčanom koji je nadigrao Stana Vavrinku nakon velike borbe koja je trajala četiri sata i 24 minuta. Molčan je slavio rezultatom 6:7 (3:7), 6:3, 1:6, 7:6 (7:2), 6:4.