20/01/15 - 08:38h

AO: Slovenci poraženi, Dodig sačuvao čast Hrvata

Slovenački teniseri završili su takmičenje na ovogodišnjem Australijan Openu, kao i hrvatske teniserke. Posle jučerašnjih poraža Blaža Kavčiča, odnosno Petre Martić, danas su eliminisani Blaž Rola i Aljaž Bedene iz Slovenije, te Hrvatice Mirjana Lučić-Baroni i Dona Vekić. Čast hrvatskog tenisa posle jučerašnje pobede Ive Karlovića, danas je sačuvao Ivan Dodig.

Novak Djokovic. Getty Images.

Prvi je na teren od Slovenaca izašao Blaž Rola, a od njega je u tri seta bio bolji Francuz Adrian Manarino – 7-6(7) 6-3 6-2, dok je posle njega nastupao Aljaž Bedene, koji je uspešno prošao kvalifikacije za Otvoreno prvenstvo Asutralije, ali je u prvom kolu za protivnika dobio najboljeg tenisera sveta, Novaka Đokovića, odigrao solidan tenis, ali na kraju izgubio sa 6-3 6-2 6-4.

Što se Hrvatica tiče, nakon jučerašnjeg poraza Petre Martić od Marije Šarapove, danas je na teren prvo izašla Dona Vekić prptiv Mone Bartel. Nemica je bila favorit, ali je Dona uspela da osvoji prvi set rezultatom 6:3, međutim, u naredna dva slavila je Mona sa 6:4, 6:2. Nakon nje, igrala je i Mirjana Lučić-Baroni, a njena rivalka je bila Čehinja Smitkova. Mirjana je dosta slabo odigrala meč, izgubila u dva seta, pritom osvojivši samo dva gema, u svakom setu po jedan.

Čast hrvatskog tenisa, kao i srpskog, nakon prvog kola braniće dva tenisera. Posle jučerašnje pobede Ive Karlovića, koji će se u drugom kolu sastati sa Nikom Kirgiosem, danas je pobedu zabeležio i Ivan Dodig. On je u tri seta bio bolji od Brazilca Žoaa Souze, po setovima 6-4 7-5 6-4, s tim da je u drugom periodu pokazao dobar karakter i nakon 4:0 za Brazilca, preokrenuo meč i osvojio set koji je u mnogome rešio pitanje pobednika. Naredni protivnik Ivana Dodiga je peti favorit, Kei Nišikori.

Teme:   Aljaž Bedene, Australian Open, Grend Slem, Hrvatska, Ivan Dodig, Mirjana Lučić-Baroni, Slovenija, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti