16/01/24 - 11:35h

AO: Rune slavio u četiri seta, Pol ubedljiv

Osmi teiser sveta Holger Rune uspešno je započeo takmičenje na Australijan openu.

Danac je bio bolji od Jošihita Nišioke rezultatom 6:2, 4:6, 7:6 (3), 6:4.

Bez problema dobio je Rune prvi set, dva puta oduzevši servis Japancu. Ipak, probleme je imao u drugom setu u kojem je ispustio pet brejk lopti, dok mu je Nišioka jednom oduzeo servis i izborio izjednačenje.

U trećem setu nije bilo brejkova ni sa jedne strane. Pošto je u 12. gemu Rune propustio brejk/set loptu, ovaj deo meča završen je u produžetku u kojem je danski teniser prvom set loptom došao do dođstva.

Na krilima toga, četvrti set startovao je brejkom. Sigurno je servirao do kraja seta, te nije imao daljih problema da meč privede kraju u svoju korist.

Naredni rival biće mu Artur Kazo koji je izbacio Lasla Đerea.

Pobedu je zabaležio i 14. igrač planete Tomi Pol.

Amerikanac je posle sat vremena i 36 minuta igre slavio u duelu sa Gregorom Barerom sa 6:2, 6:3, 6:3.

Realizovao je ukupno pet brejk lopti i sve vreme bio siguran na svom servisu.

Protivnik u drugom kolu biće mu Džek Drejper koji je savladao Markosa Girona u pet setova – 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2.