24/01/13 - 11:15h

AO: Novak “počistio” Ferera za finale!!! (Video)

Srpski teniser Novak Đoković savladao je u polufinalu Otvorenog prvenstva Australije Španca Davida Ferera rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 6:1. Protivnik u finalu našeg tenisera biće bolji iz duela Federer – Marej.

N. Đoković666
D. Ferer221

Novak Đoković dominirao je tokom čitavog meča i polufinale rešio u svoju korist za samo 89 minuta igre.

Đoković je već u ranoj fazi prvog seta došao do brejka što mu je omogućilo rasterećeniju igru. U nastavku prvog dela igre Srbin oduzima još jedan servis Špancu i rutinski privodi set kraju. Ovaj deo igre Novak Đoković dobija rezultatom 6:2.

Drugi set tekao je slično kao i prvi. Nastavio je naš teniser da “crta po terenu” što, inače borbeni, David Ferer nije mogao da isprati. Novak opet pravi dva brejka u setu i identičnim rezultatom kao i u prvom dobija i ovaj deo igre – 6:2.

Meč lopta – Djokovic- Ferer (Video)

Treći set bio je samo formalnost. Novak je vrlo brzo došao do rezultata 4:0, što je bio početak kraja za Davida. U nastavku seta Đoković je osvojio još dva, a Ferer još jedan gem za 6:1 i konačnih 3:0 za Novaka Đokovića.

“Ne mislim da mogu da igram bolje od ovoga. Osećao sam se samouvereno od samog starta, iako sam bio svestan Davidovih kvaliteta, ali ovo joe definitivno bio jedan od najboljih nastupa u mojoj karijeri”, rekao je Novak nakon meca.

Protivnik srpskog tenisera u finalu biće bolji iz duela koji je na programu u petak, a u kome se sastaju Britanac Endi Marej i Švajcarac Rodžer Federer.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Turniri, Vesti