22/01/13 - 12:24h

AO: Novak Đoković u polufinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinala Australijan opena pobedivši Čeha Tomaša Berdiha rezultatom 3:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:1, 6:4. Novakov protivnik u polufinalu biće Španac David Ferer.

N. Đoković6466
T. Berdih1614
Novak Djokovic

Novak Đoković je posle uvodnih gemova prvog seta odmah napravio brejk i pokazao da neće igrati dug meč kao protiv Stanislasa Vavrinke. Odmah u trećem gemu Nole pravi prvi brejk i kreće da “melje” Berdiha u prvom setu. Do kraja ovog dela igre Čeh ne uspeva da osvoji niti jedan gem i Đoković rešava ovaj period rezultatom 6:1.

Drugi set takođe kreće brejkom, ali na drugoj strani. Tomaš Berdih odmah dolazi do prednosti od 2:0. Novak je do kraja seta pokušavao da se vrati u isti, ali nije iskoristio čak četiri brejk šanse. Na kraju je početni brejk Čehu bio dovoljan za 6:4 i izjednačenje na 1:1.

U trećem setu stvari opet dolaze na svoje mesto. Novak odmah na startu pravi brejk, a potom, posle osvojenih svoji servis gemova, i još jedan za velikih i brzih 5:0. Berdih tada osvaja jedan gem, ali već u narednom Nole dolazi do 6:1 i ponovo vodi u ovom meču – 2:1.

Četvrti set takođe počinje sigurnim servisima sa obe strane. Međutim, to je trajalo sam dva gema. U trećem Novak pravi brejk koji mu je bio dovoljan za kasniju pobednu. Berdih je pokušavao da povrati izgubljeno, ali uzalud. Na kraju četvrtog seta 6:4 za Novaka Đokovića.

Srbin će u polufinalu igrati sa Špancem Davidom Fererom, koji je posle preokreta savladao sunarodnika Nikolasa Almagra rezultatom 3:2.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti