20/01/15 - 14:57h

AO: Novak bolji od Bedenea u prvom kolu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Australijan Opena! Nole je u prvom kolu savladao Slovenca Aljaža Bedenea rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 6:4, nakon jednog sata i 51 minuta igre. Srbin će se u drugom kolu sastati sa Andrejom Kuznjecovim iz Rusije.

N. Đoković666
A. Bedene324

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane i Aljaž Bedene je zaista pružio dobar otpor najboljem igraču sveta. Srbin je tek u osmom gemu uspeo da oduzme servis rivalu, dođe do 5:3, a zatim materijalizuje stečeno za konačnih 6:3 u prvom setu.

Drugi set počeo je brejkom Novaka Đokovića, te mu je to u mnogom je olakšalo stvari u drugom periodu. Slovenac nije uspeo da vrati brejk, a Nole je novim oduzetim servisom stigao do 5:2, da bi potvrdom istog osvojio drugi period sa 6:2.

Treći set bio je najduži, igra se 46 minuta, Novak Đoković je oduzeo servis Aljažu Bedeneu u petom setu, uspeo je i da potvrdi stečeno za 4:2. U nastavku seta teniser iz Srbije je mogao i ranije da završi meč, ali nije iskoristio svoje brejk prilike, da bi u desetom gemu dobro servirao i potvrdio osvajanje seta rezultatom 6:4.

Novak Đoković će se u borbi za treće kolo sastati sa Rusem Andrejom Kuznjecovim, koji je danas savladao Španca Alberta Ramosa rezultatom 3:1.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti