18/01/13 - 09:00h

AO: Nole u osmini finala!

Srpski teniser Novak Đoković pobedom na Čehom Radekom Štepanekom plasirao se u osminu finala ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Australije. Nole je do pobede došao rezultatom 3:0, po setovima 6-4 6-3
7-5. U narednoj rudni Đoković će se sastati sa boljim iz duela Kveri – Vavrinka.

N. Đoković667
R. Štepanek435
Novak Djokovic

U prvom setu igralo se čvrsto, objica tenisera dobro su servirali pre svega. Novak je uspeo da iskoristi svoju drugu brejk loptu, dok Štepanek svoju jedinu nije i to je presudilo. U desetom gemu naš teniser bio je agresivniji iskoristio je drugu priliku za brejk i dobio ovaj set rezultatom 6:4.

U drugom setu nastavilo se sa dobrom igrom sa obe strane. U ovom delu igre videli smo samo jednu brejk loptu i nju je Novak Đoković iskoristio dobivši drugi deo igre rezultatom 6:3.

Treći set bio je najneizvesniji, ako se za prva dva uopšte može reći da su bila lakša. Đoković je u uvodim gemovima imao veliki broj brejk šansi koje nije iskoristio. Sigurnim servisima došlo se do rezultata 5:5. Posle toga Novak dobija još brejk šansi, koristi jednu i dobrim sledećim servis gemom rešava ovaj meč u tri seta. Rezultat u trećem setu bio je 7:5 za Novaka Đokovića.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti