16/01/23 - 10:21h

AO: Nadal u drugom kolu

Španski teniser Rafael Nadal uspešno je započeo odbranu titule na Australijan openu.

Source: Getty Images Europe

Prvi favorir turnira bio je bolji od Britanca Džeka Drejpera nakon tri sata i 43 minuta igre rezultatom 7:5, 2:6, 6:4, 6:1.

Prvi set je, nakon neiskorišćene prilike u osmom gemu, prelomio u svoju korist na samom kraju i to prvom brejk/set loptom.

Nije se Britanac uzdrmao zbog toga, pa je već na startu drugog seta vezao dva brejka koja je sačuvao do kraja seta.

U trećem setu Nadal je imao brejk i vođstvo od 3:1, ali je Drejper uspeo da vrati brejk i izjednači. Još jednom je Španac u poslednjem gemu morao da rešava stvar – drugom brejk/set loptom dobio je ovaj deo duela.

Drejper je i četvrti set startovao brejkom, ali je ovoga puta Nadal odmah odgovorio. Ribrejkovao je, a zatim vezao još dva brejka i time zapečatio pobedu u meču.

Naredni protivnik biće mu Amerikanac Mekenzi Mekdonald.