17/02/21 - 09:40h

AO: Medvedev u tri seta do polufinala

Četvrti teniser sveta Danil Medvedev igraće u polufinalu Australijan opena.

U ruskom duelu četvrtfinala Danil je posle dva sata igre savladao Andreju Rubljova – 7:5, 6:3, 6:2.

Rubljov je najveći otpor pružio u prvom setu. U sedmom gemu vratio je brejk koji je Medvedev napravio gem ranije. Međutim, na samom kraju seta bolje rangirani Rus je bez izgubljenog poena iskoristio još jednu brejk, a ujedno i set loptu.

U trećem setu Danil je iskoristio jednu od tri brejk prilike i tri puta spasio brejk loptu protivnika, da bi u odlučujućoj deonici meča odmah napravio dva vezana brejka koja su mu obezbedila osvajanje seta i pobedu u ovom susretu.

Medvedevu je ovo bila 19. pobeda zaredom.

Protivnik u polufinalu biće mu bolji iz duela Nadal – Cicipas koji možete pratiti na Tenis Uživo u sredu od 09.45h.

Teme:   Andrej Rubljev, Australian Open, Danil Medvedev, Teniseri, Turniri, Vesti