20/01/13 - 15:50h

AO: Kralj Novak “ukrotio” borca Vavrinku

Srpski teniser Novak Đoković pobedio Švajcarca Stanislasa Vavrinku u još jednom antologijskom meču na Australijan Openu. Posle pet časova igre Novak je pobedio rezultatom 3:2, po setovima 1:6, 7:5, 6:4, 6:7, 12:10.

N. Đoković176612
S. Vavrinka654710

Novak je nešto slabije ušao u meč, dok je vavrinka na drugoj strani bio sjajan. Na početku je Švajcarac dva puta došao do brejka i prvi set rešio u svoju korist ubedljivim rezultatom 6:1.

Dobru energiju iz prvog, Stanislas je preneo i u drugi set. Novak je odmah napravio brejk, ali je onda Vavrinka napravio preokret i poveo sa velikih 5:2. U nastavku je Đoković pokazao da i on zna da preokrene i to na kakav način. Nije dozvolio ni jedan gem do kraja seta protivniku i dobio set rezultatom 7:5.

Treći set tekao je mirno, bez brejkova, a onda je Srbin pri rezultatu 4:4 oduzeo servis rivalu i dobivši sledeći gem poveo sa 2:1 u setovima. Konačan rezultat trećeg seta bio je 6:4 za Đokovića.

Kada su se svi u četvrtom setu nadali da će Novak samo završiti posao Stanislas Vavrinka je dobrim igrama sve demantovao. Nastavio je Švajcarac u istom ritmu, bez milosti je udarao lopticu i osvajao neke neverovatne poene. Meč je ušao taj-brejk, a Vavrinka je mini brejkovima pokazao da želi peti odlučujući set. Novak nije uspeo da spase treću set loptu i Vavrinka ovaj deo igre dobija rezultatom 7:6.

Peti set bio je antologijski. Prvo je Stanislas Vavrinka odmah na početku napravio brejk, zatim je kroz nekoliko gemova Novak to vratio, a onda se otišlo u egal. Zbog pravila na Grend Slem turnirima da u petom setu nema taj-brejka bilo je nerešeno sve do 10:10. Novak Đoković je dobio svoj servis gem za 11:10, a zatim je iskoristio treću meč loptu i savladao strašno borbenog i željnog pobede Švajcarcan rezultatom 12:10.

U narednoj rundi Novak se sastaje sa Tomašom Berdihom iz Češke.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti