18/01/13 - 09:30h

AO: Janku opet maraton!

Srpski teniser Janko Tipsarević još jednom je na Otvorenom prvenstvu Australije igrao maratonski meč. Janko je u trećem kolu protiv Žulijana Benetoa iz Francuske slavio rezultatom 3:2, po setovima 3-6
6-4 2-6 6-4 6-3. U osmini finala Tipsarević se sastaje sa Nikolasom Almagrom iz Španije.

J. Tipsarević36266
Ž. Beneto64643
Janko Tipsarevic

Janko Tipsarević je loše ušao u meč, bio je nesiguran, te je dozvolio brejk protivniku i prednost od 4:1. U nastavku je srpski teniser pokušao da se vrati u meč, ali nije uspeo, te je Francuz prvi set dobio rezultatom 6:3.

U drugom setu nastavila se žestoka borba. Beneto je sjajno servirao, Tipsarević mu se pridružio pa su tako došli do rezultata 5:4 za srpskog tenisera uz servis Francuza. Janko je tada bio još agreisivniji i uspeo je da prvi put u meču oduzme servis Benetou. Ovim gemom Janko osvaja ovaj set rezultatom 6:4 i dolazi do izjedančenja – 1:1.

Treći set kao da nije postojao za Janka. Žulijen Beneto je dominirao, uspeo čak dva puta da oduzme servis srpskom igraču i rutinski privede set kraju. Ovaj deo igre Francuz je dobio rezultatom 6:2.

Za četvrti set se može reći da je identičan kao i drugi. Obojica su sjajno servirali i tako došli do rezultata 5:4 za Janka uz servis Benetoa. Tipsarević je opet agresivan i dobija gem sa nulom za izjednačenje – 2-2. ovaj deo igre Tipsarević dobija rezultatom 6:4.

Dobru energiju iz finiša četvrtog seta Janko Tipsarević prenosi i u peti. Brzo dolazi do brejka i prednosti od čak 3:0. U nastavku, već premoreni Beneto nije mogao da prati ritam razigranog Tipsarevića i Srbin dolazi do tri vezane meč lopte na servis Francuza. Međutim, Beneto je ispalio pet strašnih servisa i još bolje odigrao u polju tako da je Janko morao svojim servisom da rešava meč. U poslednjem servis gemu srpski teniser je dobrom igrom došao do 6:3 za novu pobedu u pet setova u Australiji ove godine.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Treće kolo, Turniri, Vesti