16/01/13 - 13:16h

AO: Janko istrčao maraton i pobedio

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo Australijan opena. Janko je u drugoj rundi posle tri sata i 51 minuta igre savladao Slovaka Lukaša Lacka rezultatom 3:2, po setovima 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 7:5. Naredni protivnik srpskog tenisera je Francuz Žilijen Beneto.

J. Tipsarević66347
L. Lacko34665
Janko Tipsarevic

Janko je sjajno otvorio meč. U prvom setu stekao je brejk prednosti koji je čuvao do kraja tog dela igre. Međutim, i u prvom setu Janko je spasavao brejk lopte, ali je taj deo igre uspešno priveo kraju. Konačan rezultat prvog seta bio je 6:3 za Janka.

U drugom setu igralo se gem za gem sve do devetog perioda kada je Tipsarević napravio brejk, a već u narednom gemu poveo sa 2:0 u setovima. Ovaj deo igre Tipsa dobija rezultatom 6:4.

Treći set počeo je tvrdo sa obe strane. Janko je pokušavao da prelomi meč, napravio je i brejk na startu, ali mu to nije pomoglo. Lacko u nastavku seta vraća brejk, a zatim i pravi novi za svoju prvu prednost na meču. Uspešno je Slovak čuvao brejk i na kraju slavio u ovom setu rezultatom 6:3.

Lacko je sa dobrom igrom i dobrim servisima nastavio i u četvrtom setu. Sredinom seta uspeo je da napravi novi brejk ode na 4:2 i na taj način se približi izjednačenju. Janko je pokušao da vrati brejk, nije uspeo i Slovak osvaja ovaj set rezultatom 6:4, za veliki povratak u meč – 2-2.

Peti set krenuo je oprezno sa obe strane. Janko je na početku zatražio medicinski tajm aut posle koga je uspeo da napravi brejk i odlepi se na velikih 5:2. Tipsarević je potom imao i dve meč lopte na servis protivnika, ali ih nije iskoristio. U narednom gemu Slovak vraća brejk, a potom dolazi do izjednačenja – 5:5. U nastavku popularni Tipsa osvaja gem na svoj servis, a zatim i na servis Lacka dobija novu meč loptu, treću u meču. Srbin koristi ovu priliku i dobija ovaj set rezultatom 7:5, za konačnih 3:2.

U trećem kolu, Tipsarević će igrati protiv Žilijena Benetoa iz Francuske, koji je pobedio sunarodnika Eduarda Rože-Vaselana sa 4:6, 7:5, 7:6 (7:5), 7:6 (7:5).

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Drugo Kolo, Grend Slem, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti