20/01/24 - 08:58h

AO: Hurkač i Kazo zakazali duel u osmini finala

Deveti teniser sveta Hubert Hurkač plasirao se u osminu finala Australijan opena.

On je ponovio prošlogodišnji najbolji rezultat u Melburnu pošto je u meču trećeg kola savladao Francuza Uga Umbera posle izgubljenog prvog seta – 3:6, 6:1, 7:6 (4), 6:3.

Prvi set Umber je dobio uz brejk prednosti, da bi Hurkašč uz dva brejka u drugom setu došao do izjednačenja.

U trećem setu razmenili su po jedan brejka, oa se igrao produžetak u kojem je Poljak nakon propuštene četiri set lopte konačno realizovao petu za 2:1.

U četvrtom gemu najpre je spasio tri brejk lopte rivala, a zatim napravio brejk, za prednost od 3:1, što je bilo ključno da i ovaj set privede kraju u svoju korist.

Protivnik u osmini finala biće mu još jedan Franzuc, Artur Kazo, koji je nakon nešto manje od dva sata igre bio bolji od Talona Grikspora sa ubeddljivih 6:3, 6:3, 6:1.

Kazou je ovo prvo učešće na Australijan openu.

Teme:   Australian Open, Hubert Hurkač, Teniseri, Turniri, Vesti