14/01/14 - 08:42h

AO: Dušan Lajović u drugom kolu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan Opena! Srbin je u svom prvom meču savladao Francuza Lukasa Puija rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 7:6 (11-9), 4:6, 6:3. Meč je trajao tri sata i 2 minuta, a odlučen je u dramatičnom četvrtom setu. U narednom kolu Dušan će se sastati sa Keijem Nišikorijem koji je danas savladao Marinka Matoševića rezultatom 3:2.

D. Lajović6746
L. Pui4663
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a teniseri su do šestog gema bez problema osvajali gemove kada bi servirali. U šestom gemu Francuz je uspeo da oduzme servis Dušanu i povede sa 4:2. Ipak, već u narednom gemu Srbin je vratio brejk i smanjio na 4:3, a potom i došao do izjednačenja – 4:4. U nastavku seta Dušan Lajović je još jednom oduzeo servis Puiju, a potom i potvrdio stečenu prednost, za osvajanje prvog seta, ostavivši protivnika na četiri osvojena gema, još iz šestog gema – 6:4.

U drugom setu nismo videli ni jedan brejk, teniseri su “čuvali” svoje servise, pa je meč rešen u taj-brejku. U interesantnom “trinaestom gemu” teniseri su se stalno smenjivali u vođstvu, a prvi priliku da osvoji set imao je Srbin pri rezultatu 6:5, a potom i još jednu kod rezultata 7:6, međutim nije ih iskoristio. Posle toga je Franuz imao šanse da osvoji prvi set, jer je stigao do 8:7, ali mu je Dušan uzvratio i stigao do treće set lopte, koju opet nije iskoristio – 9:8. Nakon još jednog izjednačenja Dušan Lajović je imao i četvrtu set loptu, pri rezultatu 10:9, koju je i iskoristio za konačnih 11:9 u taj-brejku drugog setu.

Treći set počeo je brejkom Lukasa Puija, koju je on i potvrdio za stratnih 2:0. U nastavku seta Lajović je pokušavao da vrati brejk, ali nije uspeo, te je Francuz smanjio na 2:1 u setovima, osvojivši treći deo igre rezultatom 6:4.

u dramatičnom četvrtom setu, koji je doneo čak 5 brejkova, bolje se snašao teniser iz Srbije. Set je opet krenuo brejkom Francuza, ali je Lajović već u narednom uzvratio i izjednačio – 1:1. U nastavku, sve je bilo “mirno” do šestog gema, kada je Srbin stigao do 4:2, ali je Pui smanjio već u narednom gemu, vratio brejk, i došao do 4:3. Međutim, to nije bilo sve. Dušan Lajović je već u sledećem gemu opet oduzeo servis protivniku, ali ga je ovoga puta i potvrdio za plasman u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije – 6:3.

Dušan Lajović u drugom kolu igra sa 16. nosiocem, Japancem Keijem Nišikorijem, koji je dobio dramatični meč sa Matoševićem u pet setova.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Dušan Lajović, Grend Slem, Prvo kolo, Teniseri, Turniri, Vesti