19/01/13 - 10:30h

AO (dubl): Ziki i Linšted poraženi, JJ ide dalje

Srpski teniser Nenad Zimonjić nije uspeo da se u paru sa Robertom Linštedom iz Švedse plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije. Od njih su bolji bili Frnacuzi Žulijan Beneto i Eduard Rožer Vaslan rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 6:7(7), 7:6(7). Za razliku od Nenada Jelena Janković se u paru sa Hrvaticom Lučić-Baroni plasirala u narednu rundu pošto su im devete nositeljke Nemica Ana Lena Grenefeld i Čehinja Kveta Peške predale meč.

N. Zimonjić/R. Linšted376
Ž. Beneto/E. Rožer-Vaslan667
Nenad Zimonjic

U prvom setu počelo se oprezno i sa jedne i sa druge strane. Francuzi su međutim iskoristili jedinu priliku za brejk koju su imali i tako došli do prednosti. Nenad i Robert su pokušali da se vrate u meč, ali nisu uspeli, te je set posle pola časa igre pripao Francuzima rezultatom 6:3.

U drugom setu nastavilo se sa neizvesnom igrom. Svako od tenisera dobro je servirao, pa se tako otišlo u “trinaesti gem”. U taj-brejku se nastavila neizvesnost, ali su Zimonjić i Linšted nekako uspeli da dodju do mini brejka i dobiju ovaj gem rezultatom 7:5 za izjednačenje – 1:1. Drugi set trajao je sat vremena.

Treći set opet je bio bez brejkova, pa je taj-brejk bio neminovan. Međutim ovoga puta su se u odlučujućem gemu bolje snašli Beneto i Rožer Vaslan i tako dobili ovaj taj-brejk rezultatom 7:5, za konačnih 2:1.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Dubl igrač, Grend Slem, Jelena Janković, Nenad Zimonjić, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti