15/01/14 - 09:16h

AO (dubl): JJ uspešna, Bojana eliminisana

Srpska teniserka Jelena Janković prošla je dalje u konkurenciji dublova, dok je Bojana Jovanovski okončala takmičenje u prvom kolu. Jelena je zajedno sa Karin Knap pobedila rusku kombinaciju Pavljučenkova-Zvonarjova rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4, dok su Jovanovski i Dona Vekić osvojile samo jedan gem u porazu od Anabel Medine Gariges i Jaroslave Švedove od 2:0, po setovima 6:0, 6:1.

Jelena Jankovic

Jelena Janković i Karin Knap odlično su započele takmičenje u konkurenciji dublova. One su u prvom setu dva puta oduzele servis Pavljučenkovoj i Zvonarjevoj i to u petom (3:2) i sedmom gemu (5:2). U nastavki seta samo su materijalizovale stečeno i svojila prvi set rezultatom 6:2. U drugom setu Ruskinje su startovale brejkom i povele 2:0, ali su Srpkinja i Italijnaka smanjile, brejkom na 2:1, a onda u devetom gemu napravile brejk za 5:4, a potom i osvojile drugi set rezultatom 6:4.

U sledećoj rundi Jelena i Knap igraće sa pobednicama meča Dejvis/Dominges Lino – Makarova/Vesnina.

Sa druge strane Bojana Jovanovski i Hrvatica Dona Vekić se nisu proslavile u svom dubl meču. One su u prvom setu pretrpele čak tri brejka, u prvom, trećem i petom gemu, za konačnih 6:0, za Anabel Medinu Gariges i Jaroslavu Švedovu. U drugom setu Srpkinja i Hrvatica su se “upisale na semafor”, osvojile jedan gem, ali je to bilo sve, tako da su Španjolka i Ruskinja osvojile i drugi set ubedljivo, ovoga puta rezultatom 6:1.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2014, Bojana Jovanovski, Dubl igrač, Grend Slem, Jelena Janković, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti