17/01/13 - 10:17h

AO (dubl): Janković i Lučić u drugom kolu

Srpska teniserka Jelena Janković je u paru sa Hrvaticom Mirjanom Lučić Baroni pobedila australijsku kombinaciju istočnoevropskog porekla Alina Rodjonova – Olivija Rogovska rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:3.

Jelena Jankovic

Srpsko-hrvatski tim delovao je bolje od rivalki u prvom setu, ali je meč bio vrlo težak, sa samo jednim brejkom, uz to da su oba para propustila po dve brejk šanse. Posle 37 minuta igre u prvom delu Jelena i Mirjana dobile su prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set nije počeo dobro, maratonski prvi servis-gem balkanskog tima završen je brejkom posle tri izjednačenja i tri brejk-lopte. Na drugoj strani šansu su imale i Jelena i Mirjana, ali nisu je iskoristile, pa su Australijanke povele sa 3:0. U nastavku meča Ex-Yu tim nije pružio odgovarajući otpor, te Australijanke dolaze do 1:1, dobivši ovaj set rezultatom 6:1.

Na startu odlučujućeg trećeg seta srpsko-hrvatska kombinacija uspela je da sačuva servis, pre serije brejkova, koja je trajala tri gema. Posle pet gemova Jelena i Mirjana su vodile sa 4:1. U nastavku duela Janković i Lučić Baroni su odigrale sigurnije i dobile ovaj set rezultatom 6:3, za konačnih 2:1.

Njihove naredne rivalke biće Nemica Ana Lena Grenefeld i Čehinja Kveta Peške, koje su sa 6:4, 6;0 pobedile Marinu Eraković i Heder Votson iz Velike Britanije.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Drugo Kolo, Dubl igrač, Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti