18/01/13 - 09:03h

AO (dubl): Bojana i Cink zaustavljene

Srpska teniserka Bojana Jovanovski i Mađarica Melinda Cink poražene su u drugom kolu dubla na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Australije. Bolje od njih bile su četrnaeste nositeljke Natali Grandin i Vladimira Uhlirova rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Bojana Jovanovski

Bojana i Melinda su u prvom setu imale brejk zaostatka što je bilo dovoljno za gubitak tog dela igre. Srpkinja i Mađarica su imale jednu iskorištenu brejk loptu od dve prilike, dok su Južnoafrikanka i Čehinja iskoristile dve od tri prilike za oduzimanje servisa. Konačan rezultat prvog seta bio je 6:3 za četrnaeste nositeljke.

U drugom setu opet je bilo dosta brejkova, čak četiri. Međutim, više su prilika imale Grandin i Uhlirova. Bojana i Melinda su svoju jedinu brejk šansu iskoristile, ali su protivnicama dozvolile čak pet. Češko-južnoafrički par je iskoristio tri prilike da oduzme servis, što je bilo dovoljno za osvajanje i ovog seta rezultatom 6:3 za konačni trijuf od 2:0.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Bojana Jovanovski, Dubl igrač, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti