23/01/15 - 08:59h

AO: Berdih bolji od Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrto kolo Australijan Opena. Bolji od tenisera iz Srbije bio je Čeh Tomaš Berdih rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:4 nakon jednog sata i 52 minuta tenisa. Tomaš će se u osmini finala sastati sa boljim iz duela Tomić – Grot.

V. Troicki434
T. Berdih666
Viktor Troicki

Duel je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a visok procenat servisa držali su obojica sve do pred sam kraj seta. Kada se razređenje očekivalo u taj-brejku Tomaš Berdih je u desetom gemu došao do prvi brejk prilike, koja je ujedno bila i set prilika i osvojivši taj poen uspeo je da osvoji prvi deo igre rezultatom 6:4.

Drugi set počeo je brejkom Čeha u drugom gemu i velikom prednošću od 3:0. Berdih je nastavio sa dominantnim servisima, nije dozvoljavao Viktoru ni da stigne do brejk šanse, te je materijalizovao stečeni brejk i osovjio drugi set rezultatom 6:3.

U trećem setu opet je Čeh napravio brejk na samom startu i lako došao do 3:1. Tomaš Berdih je potom imao dve brejk šanse u sedmom gemu, nije ih iskorisio, a onda je u devetom imao sedam meč lopti, Viktro je sve uspeo da sačuva i ostane u duelu i nakon tog gema. Međutim, u desetom gemu Tomaš je radio ono što je najbolje u ovom meču. Servirao je sjajno i rutinski priveo set kraju – 6:4.

Tomaš Berdih će se u osmini finala sastati sa boljim iz duela domaćih tenisera, Bernard Tomić – Sem Grot.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki