13/01/14 - 09:00h

AO: Ana Ivanović u drugom kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Australijan Opena. Ana je u meču, na kome je viđeno čak četrnaest brejkova, savladala Holanđanku Kiki Bertens rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4, nakon sat i 32 minuta igre. Ona će se u narednom kolu sastati sa Anikom Bek iz Nemačke, koja je bila bolja od Petre Martić.

A. Ivanović66
K. Bertens44
Ana Ivanovic

U duelu koji je obilovao brejkova, ukupno ih je bilo četrnaest, sedam po setu, Ana Ivanović se bolje snašla i došla do pobede na startu Otvorenog prvenstva Australije.

Meč je krenuo brejkom Holanđanke, Ana je uzvratila, došla do 1:1, a onda u četvrtom gemu stigla do novog, za prednost od 3:1. Kiki je u sedmom gemu smanjila na 4:3, ali je Srpkinja u osmom otišla na 5:3. U naredna dva gema teniserke su razmenile još po jedan brejk, a Ana Ivanović je set rešila u svoju korist rezultatom 6:4.

Drugi set takođe je počeo brejkom Kiki Bertens, ali je Ana Ivanović odmah uzvratila – 1:1. U naredna dva gema nastavilo se sa oduzimanjem servisa, ali je opet došlo do izjednačenmja, ovoga puta bilo je 2:2. Posle malo “primirja”, u sednom gemu opet je Holanđanka brejkom došla do 4:3, ali je potom Ana u osmom izjednačila, naravno, brejkom na 4:4. U nastavku seta Srpkinja je uspela da se u desetom gemu izbori za još jedan oduzet servis i tako slavi sa 6:4 u drugom setu.

Ana Ivanović će se u narednom kolu sastati sa Anikom Bek iz Nemačke, koja je bila bolja od Hrvatice Petre Martić rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:0.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2014, Grend Slem, Prvo kolo, Teniserke, Turniri, Vesti