18/10/23 - 19:54h

ANTVERPEN: Fis u četvrtfinalu, Cicipas dobio protivnika, kraj za Gofana

Francuski teniser Artur Fis plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Antverpenu.

tennis ball

Devetnaestogodišnji igrač slavio je u duelu sa Markom Lajalom nakon skoro dva sata igre u dva taj-brejka – 7:4, 7:2.

Ni u jednom setu nije nije bilo brejkova. U prvom produžetku Francuz je realizovao drugu set loptu, dok je u drugom taj-brejku iz prvog pokušaja došao do pobede.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu Huan Pablo Variljas koji je nadigrao Aleksandera Ševčenka sa 3:6, 6:3, 6:2.

Takmičenje u osmini finala završio je domaći igrač David Gofan.

Nekadašnji sedmi teniser planete poražen je od francuskog kvalifikanta Đovanija Pećija Perikara sa 7:5, 6:3, u meču koji je trajao 72 minuta.

Pećijev naredni rival biće pobednik susreta Bublik – Barere.

Plasman u osminu finala ostvario je Holanđanin Botik Van De Candšulp.

Šezdeset sedmi igrač sveta je u meču prvog kola nakon dva sata i 17 minuta igre bio bolji od Švajcarca Dominika Strikera u tri seta – 6:7 (4:7), 6:3, 6:3.

Naredni protivnik biće mu prvi nosilac turnira Stefanos Cicipas.

Teme:   ATP u Antverpenu, David Gofan, Teniseri, Turniri, Vesti