17/08/14 - 21:35h

Anin put do finala Sinsinatija

Srpska teniserka Ana Ivanović odigrala je sjajno na Mastersu u Sinsinatiju ove godine! Srbiju su na ovom Mastresu predstavljale Ana i Jelena u ženskom delu žreba i Novak Đoković u muškom, a Ivanovićeva je ostvarila ubedljivo najbolji rezultat od svih naših predstavnika. Srpkinja je u finalu ipak poklekla i izgubila od najbolje teniserke sveta Serene Vilijams rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Ana Ivanovic

Ana Ivanović je takmičenje počela duelom sa Rumunkom Soranom Kirsteom. Ana je u tom meču, nakon što je prvi set osvojila ubedljivim rezultatom 6:1, imala manjih problema u drugom, ali je brejkom u jedanaestom gemu sprečila igranje taj-brejka drugog seta i osvojila ga je rezultatom 7:5, za konačnih 2:0 u setovima.

U drugom kolu protivnica naše teniserke bila je Amerikanka Kristina Mekhejl, a Ana je opet bila ubedljiva i nakon dosta preokreta u prvom setu, koji je osvojila rezultatom 6:4, u drugom je dominirala i lako ga rešila u svoju korist sa maksimalnih 6:0.

U trećem kolu Srpkinja se sastala sa prvom od dve Ruskinje, koliko ih je imala do finala, Svetlanom Kuznjecovom. Ana je odigrala dobar prvi set, osvojila ga rezultatom 6:2, a onda je u drugom popularna Sveta uzvratila istom merom – 6:2, da bi u trećem delu igre Srpkinja protivnici dozvolila samo tri gema, te tako sa 6:3 rešila treći period u svoju korist, za konačnih 2:1.

Četvrtfinalni duel doneo je Ani za protivnicu Ukrajinku Elinu Svitolinu, a teniserka iz Srbije nije imala nikakavih problema sa njom te je relativno lako i ubedljivo, sa 6:2, 6:3, za samo sat i 1 minut prošla u polufinale.

Polufinalnu duel nam je doneo sjajan tenis, novu Ruskinju, Mariju Šarapovu, novi gubitak drugog seta i na kraju pobedu Ane Ivanović od 2:1. Srpkinja je odigrala maestralan prvi set, napravila dva brejka i sa ubedljivih 6:2 osovjila prvi set. U drugom setu Ana Ivanović je vodila sa velikih 4:0 i bila u prilici da brzo završi meč, ali je Marija Šarapova uspela da nadoknati stečenu prednost i osvoji drugi set rezultatom 7:5. U trećem setu viđeno je puno preokreta, sjajan tenis obe teniserke, ali se na kraju bolje snašla naša teniserka i osvojila treći period rezultatom 7:5, za konačnih 2:1 u setovima i plasman u finale na megdan najboljoj teniserki sveta, Amerikanki, Sereni Vilijams.

Srpkinja je u finalu ipak bila nešto slabija, očigledno je dug meč sa Šarapovom odneo dosta snage, te je u borbi za titulu lako pražena od Serene Vilijams rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1, bez ikakve šanse da ugrozi Amerikanku u toku meča. Ana je jedino uspela da uzvrati brejk u šestom gemu prvog seta za 3:3, ali je to bilo sve od nje u prvom setu koji je izgubila sa 6:4, dok je u drugom bila bez šansi, a Serena to maksimalno koristi za konačnih 6:1.

Ana Ivanović nikako neće biti previše razočarana, pošto se od ponedeljka, zahvaljujući odličnom nastupu u Sinsinatiju, vraća među 10 najboljih teniserki na WTA listi.

Nagradni fond na turniru u Sinsinatiju iznosio je dva miliona i 567.300 dolara, od kojih će pobednici pripasti 467.300.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti