21/01/14 - 05:10h

AO: Ana stala u četvrtfinalu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale Australijan Opena. Srpkinja je, posle maestralne pobede nad Serenom Vilijams u četvrtom kolu, danas poražena u četvrtfinalu od Kanađanke Eženi Bušar rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:2. Eženi će se u borbi za finale sastati sa Kineskinjom Na Li koja je noćas bila bolja od Flavije Penete iz Italije rezultatom 2:0

A. Ivanović752
E. Bušar576

ana-ivanovic-porazena-ao-2014

U prvom setu viđena je velika borba, a u takvom setu bolje se snašla Ana Ivanović i na kraju uspela da ga osvoji. Sve do sedmog gema nije bilo brejkova, a onda je viđena prava revija istih. Prvo je Srpkinja stigla do 4:3, da bi uzvratila Kanđanka na 4:4. Zatim je Ana u sledećem opet napravila brejk, ali je Eženi ponovo uzvratila istom merom – 5:5. U jedanaestom gemu Ivanovićeva oduzima servis Bušar, uspeva da sačuva svoj servis u sledećem i osvaja prvi set rezultatom 7:5.

Drugi set takođe je obilovao brejkovima, a sve je počelo kada je Eženi Bušar u četvrtom gemu oduzela servis Ani, a potom ga i materijalizovala za velikih 4:1. Srpkinja je u sedmom gemu vratila brejk, smanjila na 4:3, ali je već u sledećem Kanađanka još jednim brejkom došla do 5:3. To nije bilo sve, pa je Ana Ivanović smanjila na 5:4, a potom i došla do izjednačenja – 5:5. U nastavku seta očekivao se taj-brejk, ali je u dvanaestom gemu teniserka iz Kanade još jednom oduzela servis protivnici i osvojila set rezultatom 7:5.

Treći set bio je, čini se, samo formalnost za mladu Kanađanku. Ana je popustila u igri, pa je Eženu Bušar već u četvrtom gemu stigla do brejka, a potom i do velikih 4:1. Srpkinja kao da nije imala snage za nove preokrete, pa je do kraja dozvolila Kanađanki još jedan brejk, u osmom gemu, kada je i završen meč u korst Eženi Bušar, rezultatom 6:2.

Ana je osvojila samo 56% poena pri svom prvom servisu, zabeležila je 34 vinera i 35 neiznuđenih grešaka, dok je Bušar briljirala sa 47 direktnih poena i 37 grešaka. Ukupno, Kanađanka je osvojila devet poena više (113:104) i zasluženo je došla do trijumfa.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2014, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti