07/03/15 - 08:00h

Ana Ivanović u polufinalu! (WTA Monterej)

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Montereju! Srpkinja je u duelu koji je kasnio čak tri sata i umesto oko 2h iza ponoći, počeo oko 5h ujutru, eliminisala Francuskinju, našeg porekla, Kristinu Mladenović rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2, nakon jednog sata i 2 minuta tenisa. Protivnica teniserke iz Srbije u borbi za finale biće još jedna Francuskinja, Karolin Garsija, dok se u drugom polufinalu sastaju Erani i Baščinski.

A. Ivanović66
K. Mladenović32
Ana Ivanovic

Duel je počeo brejkom Kristine Mladenović, ali je već u drugom gemu Srpkinja uzvratila i izjednačila rezultat na 1:1. U nastavku seta brejkova nije bilo sve do šestog gema kada je Ana Ivanović oduzela servis rivalki, povela sa 4:2, a samo gem ranije uspela da sačuva svoj servis vrlo teško, spasivši četiri brejk prilike. Ovaj brejk Ane kao da je “slomio” Kristinu te nije uspela da se vrati u meč, a naša teniserka je osvojila prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set bio je daleko lakši za teniserku iz Srbije, koja je u prvom gemu napravila brejk, a potom ga sačuvala sve do sredine seta i petog gema, kada je novim oduzetim servisom Ana Ivanović došla do velikih i nedostižnih 4:1. U daljem toku seta Kristina Mladenović nije uspela da se vrati u meč, a Srpkinja je rutinski privela set kraju, osvojivši ga rezultatom 6:2.

Protivnica teniserke iz Srbije u borbi za finale biće još jedna Francuskinja, treći put u četiri meča u Meksiku, Karolin Garsija, dok se u drugom polufinalu sastaju Erani i Baščinski.

Turnir u Montereju, na kojem Ana Ivanović brani titulu, igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti